ALOES ŹRÓDŁEM ZDROWIA - TABAIBA

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
 
 
Aloes jest źródłem dwóch produktów, które kompletnie różnią się pod względem składu chemicznego, jak również właściwości leczniczych, (żel i lateks).
Żel z aloesu jest używany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Żel ten jest świetnym środkiem mającym zastosowanie w gojeniu się ran oraz wartościowym tonikiem dla całego organizmu.
Aloes znalazł zastosowanie w produkcji kosmetyków. Żel aloesowy jest wykorzystywany do produkcji żelów, szamponów, kremów, maści.

Badania naukowe dowodzą, że aloesowy żel oraz preparaty zawierające go, pomagają w leczeniu różnego rodzaju owrzodzeń skóry u ludzi.
Ostatnie badania dowiodły również, że krem zawierający żel z aloesu pomaga w przywróceniu krążenia w skórze po odmrożeniach. Co więcej - stosowanie aloesu przyspiesza proces gojenia się ran u pacjentów, którzy poddali się zabiegowi ścierania naskórka (dermabrazja).
Żel z aloesu jest opisywany w literaturze jako środek oczyszczający, antyseptyczny, przeciwświądowy, przeciwgorączkowy, odżywczy, nawilżający, rozszerzający naczynia krwionośne, oraz posiadający właściwości przeciwzapalne i promujące rozrost komórkowy.

Użyty zewnętrznie świetnie radzi sobie z oparzeniami, problemami skórnymi, a nawet może być stosowany na bóle głowy, powoduje zanikanie podskórnych złogów (tzw tłuszczaków). 
 
 
ZASTOSOWANIE:
Kosmetyka - Aloes szczyci się długą historią jako "lotion" dla skóry. Mówi się, że Kleopatra swoją piękność zawdzięczała właśnie aloesowi.

Domowa apteczka - Aloes jest wspaniałym środkiem pierwszej pomocy na oparzenia (wodą, parą), oraz oparzenia słoneczne.

Dolegliwości skórne - Żel z aloesu przydatny jest w wielu schorzeniach skóry, wymagających łagodzenia, uśmierzania bólu. Aloes ma również właściwości ściągające.

Inne zastosowania aloesu – m.in. ropień, trądzik, opryszczka, zmarszczki. 
 
 
HOMEOPATIA:
Aloes używany był w medycynie od wczesnych czasów między innymi jako środek odżywczy dla całego organizmu.
Jego lecznicze działanie było po raz pierwszy udowodnione przez dr. Constantine Hering'a w 1864 roku.
Aloes jest przydatny dla osób cierpiących na przemęczenia, oraz dla tych, którzy konsumują zbyt dużo piwa…
 
 
BADANIA NAUKOWE:
Właściwości lecznicze - intensywne badania od 1930 roku w USA i Rosji dowodzą, że przejrzysty żel aloesu posiada wspaniałe walory w leczeniu ran, wrzodów, oparzeń. Żel aloesowy nakładany jest na ranę lub oparzenie, co tworzy ochronny płaszcz i przyspiesza stopień gojenia się rany.

 
 
SKUTKI UBOCZNE I OSTRZEŻENIA:
Z wyjątkiem osób uczulonych na aloes, stosowanie miejscowo jest absolutnie nieszkodliwe.

 
 
JAK DZIAŁA NA ORGANIZM:
Aloes dzięki swoim wybitnym właściwościom działa leczniczo na gojenie się ran.
Ogólnie, żel aloesowy jest dobry na układ odpornościowy.
Obecnie naukowcy badają działanie żelu z aloesu na poparzenia popromienne.
 
 
 
www.innyprojekt.com.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego